#2017-12-11 23:31:30 

FrytekBezOleju

Użytkownik

Dzień dobry wszystkim, czy znacie może dokładny czas, w którym powstaje zaległość podatkowa dla spółki z o.o.? Mam małe opóźnienia w płatnościach, ale nie chce ryzykować zajęcia przez komornika czy innych poważnych konsekwencji. No i oczywiście staram się ustalić moment, od którego naliczane są odsetki...
#2017-12-12 02:10:15 

BratJadzi

Użytkownik

Jeśli chodzi o sprawy związane ze spółką z ograniczoną odpowiedzialnością bardzo polecam zajrzenie na tą stronę http://podatkiwspolce.pl/zaleglosc-podatkowa/. To taki blog, a właściwie porady prawne tworzony przez młodą Panią prawnik, specjalistkę od spółek i prawa handlowego. Dowiesz się kiedy powstaje zaległość podatkowa, jaki masz czas na jej uregulowanie według ordynacji i jakie są konsekwencje.
#2017-12-12 03:18:46 

FrytekBezOleju

Użytkownik

To jest to czego szukałem - dzięki! Obawiam si tylko że moja sytuacja jest dość nietypowa i mam kilka pytań... wiesz może czy mogę je zadać przez te formularze na stronie
#2017-12-12 04:25:13 

BratJadzi

Użytkownik

Tak, ja się tak kontaktowałem i dostałem bardziej szczegółowe informacje. Plus możesz po prostu się umówić na udzielenie porady prawnej - rzeczowo i merytorycznie
#2017-12-12 06:41:43 

Vanessa

Użytkownik

ja polecam się udac osobiście do kancelarii radcy prawnego - szczególnie jak twój problem jest nietypowy i masz dodatkowe pytania
#2017-12-12 08:23:27 

MajaTheBee

Użytkownik

Ja Tobie mogę powiedzieć kiedy powstaje taka zaległość - jak nie zapłacisz podatku. Zwykle masz dwa tygodnie, w przypadku CITu na przykład. Ja skończyłam prawo i patrzę na tego bloga to rzeczywiście do rzeczy mówi Pani prawnik. Ja bym śmiało korzystała :) przynajmniej żeby się dowiedzieć podstaw albo gdzie szukać bardziej szczegółowych info, czy jak się przygotować do ewentualnej rozmowy
#2017-12-12 09:36:34 

MrocznaBasia

Użytkownik

Powstaje właśnie wtedy kiedy minie termin zapłaty. A do kiedy masz czas - odpowiedź brzmi nie masz. Przecież odsetki rosną i jeszcze zaraz ci komornik do firmy wjedzie... jak masz środki lepiej od razu to pokryj. A o tym portalu podatkiwspolce.pl już też słyszałam od kogoś z rady nadzorczej w mojej spółce - korzysta z tego wiele firm, więc ja też bym, poleciła
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015